Публічно-шкільна бібліотека-філіал села Малинівка
Історія бібліотеки

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

http://x-lines.ru/letters/i/cyrillicscript/3469/b7151b/32/0/4ndpdyqtomem7wcy4gmpdd3y4na7dfsos8emzwcs4n9pdysoszemiwfa.png

Українська Народна Республіка в 1913 році покликала до життя розвиток українства. Для цього необхідно організувати заклади культури – хати-читальні. В Коростятині цим зайнявся Володимир Оскілко – отаман Армії УНР, в минулому народний вчитель, а згодом командувач північно-західного проти більшовицького фронту. Він кілька разів бував у Коростятині з приводу воєнних дій, давав гроші на книги, а вже потім після падіння УНР, ще кілька років надсилав сюди книги, виписував своїм коштом газети та журнали.

Після вбивства у 1926 р. В.Оскілка хатою-читальнею опікувався місцевий священик Лукаш Андрійчук.

Перервано було роботу хати-читальні на кілька місяців після приходу «червоних визволителів» у 1939-1948р. З початком війни, як це не дивно, бібліотека відновила свою роботу і діяла до 1943 р. Німці закрили одночасно школу і бібліотеку у жовтні 1943 р.

Наступний етап бібліотечної справи бачимо в 1949 році. В хаті Дубини Мусія в одній кімнатці посередині села почала діяти книгозбірня. Книг там було лише кілька сотень примірників. Першою завідуючою була Адамчук Ольга Яківна.

Потім, уже в 1950 році її змінив Кравчук Михайло Степанович його Нестерук Петро Степанович, Марчук Марія Мусіївна, Захарук Галина Степанівна.

В кініці 60-х років почала діяти ще одна бібліотека – шкільна. Видавали дітям книги та підручники якийсь час Лісовська Надія Іванівна, Підвірний Михайло Михайлович та інші вчителі. Потім довгий час бібліотекарем була Грицак Теофілія Гаврилівна – дружина директора школи Михайла Тарасовича, потім перейшла із сільської в шкільну книгозбірню Марчук Марія Мусіївна.

Новий час вніс корективи і в діяльність бібліотек. Сільська і шкільна бібліотеки з’єднались в 2002р., повна назва якої, публічно-шкільна бібліотека-філіал с.Малинівка. Завідувати нею стала Захарук Галина Степанівна.

У 90-х роках при бібліотеці працював літературний театр «Юність». Його девіз – «Книги – це друзі, безкорисні і вірні». З успіхом було поставлено вистави «Літа мої молодії», «Біла троянда», «Їжакова одежина».

У 2000 році бібліотеку переведено в інше приміщення. Тоді ж і запроваджуються бібліотечні посиденьки, різдвяні та великодні свята, години запитань та відповідей, дні відкритих дверей. Бібліотекою обслуговувалось 600 користувачів.

У 2006 році бібліотека надавала 575 користувачам можливість користуватись фондом в кількості 20403 примірників.

В рамках Всеукраїнської програми «Робота з обдарованою молоддю на 2006-2010 роки» випустила буклет поезії «Вірші про кохання».

Сприяючи навчально-виховному процесу школи, бібліотека бере до уваги пріоритетний напрямок – родинне і сімейне виховання. Спільно з школою бібліотекою проведено цілу низку заходів спрямованих на формування у дітей громадської свідомості, активної життєвої позиції.

У бібліотеці панує затишок і комфорт.

З 2010 року бібліотека комп’ютеризована. У 2011 році встановлено міні-версію АБІС ІРБІС. У 2013 році розпочато роботу по створенню електронної бази даних «Користувач» та повнотекстової краєзнавчої бази даних.

Бібліотека працює під девізом «Книга повинна стати другом, порадником, учителем, супутником на все життя». Користувачам пропонуються наочні, масові, індивідуальні форми популяризації книг та читання маючи на меті виховання в користувачів любові до книги.

Відвідувачам надається можливість отримати інформацію із многоголосих книг, періодичних видань, простору виставок, матеріалів публічного центру регіональної інформації, скористатися комп’ютерними послугами.

Пізнавальний рівень забезпечують круглі столи, краєзнавчі читання, народознавчі години, ігри, дискусії, вікторини.

Створено мистецько-краєзнавчу вітальню, яка запрошує в малиновий передзвін рідного краю. Тут перегортаються сторінки витоків з отчого дому, неопалимого квіту пам’яті, буревію скороминущих років, літературної і мистецької палітри краю.

Окрема кімната виділена для дошкільнят та школярів молодших класів. Так званий «бібліотечний пізнайко» пропонує їм дружбу, навчає бути працьовитими, відповідальними, самостійними у світі книги, праці та відпочинку.

Велика увага приділяється школярам середнього та старшого віку, вчителям.

Досвід бібліотеки вивчено та узагальнено центральною районною бібліотекою, і в 2013р. на базі бібліотеки проведено районний семінар «Бібліотека – простір для читання та розвитку особистості».

З 2014 року у мистецько-краєзнавчій вітальні проходять виїзні засідання районного літературно-мистецького об’єднання «Веселка» за участю його членів О.Форманчука, С.Кравчука, М.Марчука, Н.Янчук, О.Міщука, Л.Гуменюк. На одному із засідань був присутній Б.Столярчук – літератор Рівненщини.

У 2016 році створено веб-сторінку публічно-шкільної бібліотеки с.Малинівка.

Бібліотекою обслуговується 170 користувачів. В середньому кожен читач прочитав по 20 книг, періодичних видань.

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930